Fire Dragons – Ursus 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

martin.krnoul/ Únor 19, 2018/ Nezařazené/ 0 comments

Po dvou výhrách za sebou nás čekal doma velice těžký a letos velmi dobře hrající soupeř a to tým Ursus. Zápasy s Ursusem jsou vždy urputné a velmi zajímavé a to samé jsme očekávali od nadcházejícího zápasu.

Do zápasu jsme vstupovali s velmi oslabenou sestavou, kde nám chybělo několik opor hlavně v zadních řadách. Začátek první třetiny se nesl ve velmi vyrovnaném duchu, kdy šance na obou stranách vychytali skvělí brankáři. Do první opravdu velké šance se dostal soupeř díky špatnému přístupu našich hráčů v obranném pásmu, když se dostal jeden ze soupeřů ke střele mezi kruhy, ale jen díky Janu Pachlovi zůstal prozatím stav bez branek.

Ani my jsme se nenechali zahanbit a naskytla se zajímavá situace, ale Martin Krňoul po přihrávce Martina Víta nedokázal dostat puk do branky. Zanedlouho přišel tvrdý trest. A to když naše první formace zatlačila soupeře do obraného pásma, ale zapomněla na zadní vrátka, čehož soupeř využil a dostal se do úniku, aby nekompromisně svoji akci zakončil vstřelenou brankou, 0:1.

V první třetině se nám naskytla ještě jedna velká šance, když Martin Krňoul dobruslil puk, který směřoval na bránu, a i když brankář vyjel z branky, tak ještě dokázal střelu vytěsnit mimo.

Takže po první třetině jsme prohrávali 0:1.

Do druhé třetiny jsme vlétli s velkým náporem, ale žádnou vážnější šanci jsme si nevytvořili. A když náš tlak upadl, tak nás zase zatlačil soupeř a my měli velké štěstí, že jsme neprohrávali o dvě branky! Průběhu druhé třetiny byla hra dost vyrovnaná, přesouvala se z jedné strany na druhou. Přibližně v půlce druhé třetiny se nám konečně povedlo vyrovnat po skvělém vyhraném vhazování od Jana Krňoula, který dostal puk na Radka Boučka, který bez přípravy prostřelil brankáře na 1:1.

Tato branka náš tým nesmírně nakopla a hnali jsme se dopředu za vedoucí brankou, která, bohužel, nepřicházela. V této části zápasu soupeř hrál na brejkové situace a jedna se mu podařila proměnit, když po ztrátě na modré čáře ujel soupeř a nedal našemu brankáři šanci zakročit, takže náš tým znovu prohrával stavem 1:2. Inkasovaná branka nás zpátky vrátila tam, kde jsme byli v první třetině, bezmocní vstřelit branku, protože soupeř hrál skvěle z obrany a my nedostávali tolik šancí se prosadit. Výsledek proto 1:2 platil i po druhé třetině.

O přestávce jsme si vyříkali, co a jak máme hrát a hlavně se povzbudili, že dnes nejsme tým, který by měl prohrát, a tak jsme byli odhodlaný něco se zápasem provést. To se nám z kraje třetiny vůbec nedařilo, protože nás soupeř držel na uzdě v našem obranném pásmu a ještě k tomu si vypracoval několik zajímavých šancí, ale Honza nás výborně podržel a dával nám ještě naději.

Do konce zápasu zbývalo necelých šest minut a nám se konečně podařilo vyrovnat díky naší bojovnosti. Martin Krňoul objel bránu a přihrál Ondrovi Bažantovi, který se štěstím propasíroval puk do branky, čímž bylo vyrovnáno na 2:2. Náš tým byl tímto opět nabuzen, ale soupeř nám nedává nic zadarmo, zatlačujíc nás do defenzívy. Jen se štěstím jsme se dostali z obraného pásma a odehráli rozhodující akci zápasu, když posunul puk Martin Krňoul na Ondru Bažanta a ten přehrál před bránou najíždějícímu Martinu Vítovi, který backhandovým blafákem otočil skóre v náš prospěch, 3:2!

Na naší střídačce zavládla euforie a nebylo to všechno! Necelé tři minuty před koncem zápasu se ujal puku Martin Vít, který si našel střelecké místo a vypálil nechytatelnou střelu, která skončila od tyčky v brance, 4:2!

A ač se soupeř ještě pokoušel dohnat ztracené skóre, tak jsme si závěr zápasu už pohlídali a velmi těžké utkání jsme překvapivě zvládli. Utkání jsme vyhráli hlavně velkou bojovností a obětavostí! Děkuji všem našim hráčům za výborný zápas.

Střely: 27 – 32

Branky: Bouček, Bažant, Vít (2)

Asistence: Bažant, Čechura, Kokoška, Krňoul J., Krňoul M. (2)

Sestava:

Brána: Pachl, Loužecký

Obrana: Čechura – Holéczy, Kokoška – Kolman

Útok: Krňoul M. – Vít – Bažant, Bouček – Krňoul J. – Jan, Biháry

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*