Kamelot – Fire Dragons 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

martin.krnoul/ Únor 19, 2018/ Nezařazené/ 0 comments

Po domácím vydřeném vítězství proti týmu TCC nás čekal další velmi nevyzpytatelný soupeř a to tým Kamelot. Tento tým se nacházel ve spodní části tabulky, ale už jsme se přesvědčili, že nemůžeme podcenit žádného soupeře.

Začátek zápasu jsme začali velkým tlakem a vypracovali si spoustu šancí, ale výborný brankář soupeře podržel. Uběhlo necelých pět minut a soupeř se dostal také do velké příležitosti, kdy z kruhů vystřelil na lapačku našeho brankáře, který výborně zasáhl, takže skóre zůstalo i po této šanci bez branek.

První branka padla do sítě našeho soupeře po kombinaci Ondry Bažanta a Martina Víta, aby se nakonec dostal k puku Martin Salvét a hezkou střelou prostřelil z mezikruží brankáře, 0:1. Uběhlo několik minut a využili jsme další šanci a to po skvěle vyhraném vhazování, kdy se dostal k puku Martin Vít a příklepem mezi nohy prostřelil brankáře, 0:2. První třetina nabídla velmi aktivní hokej, jak z naší strany, tak i soupeřovi, který byl nebezpečný hlavně z protiútoků.

Ve druhé třetině byl jasný úkol: navýšit skóre a uklidnit hlavy. Dá se říct, že se nám to povedlo hned v úvodu třetiny. A opět u toho byl Martin Salvét, který dostal přihrávku na modrou čáru a díky výbornému clonění Martina Krňoula puk zapadl do branky, 0:3. Soupeř se do nás po inkasované brance dost zakousl a měl skvěle vypracované příležitosti, ale náš brankář si držel zatím čisté konto.

I když měl soupeř v této části zápasu mírnou převahu, tak se nám povedlo opět vstřelit branku zásluhou Ondry Bažanta, který využil kombinaci Martina Víta a Martina Krňoula, 0:4. Zanedlouho pro soupeře přišla další pohroma z hole Martina Víta, jehož střela švihem překvapila brankáře, 0:5. Hrozící debakl se soupeř snažil zmírnit, což se mu to povedlo před koncem třetiny, kdy nejprve Martin Krňoul a Ondra Bažant nevyužili situaci dva na jednoho a z protiútoku se soupeř dostal do úniku, který skvělou backhandovou kličkou snížil na 1:5. I když se soupeř snažil po vstřelené brance dále snížit brankový rozdíl, tak už se mu to do konce třetiny nepovedlo.

Do třetí třetiny vstoupil soupeř s velkým nasazením a hned v úvodu se mu povedlo snížit skóre po chybě naší obrany, kde v před brankovém prostoru nastal chaos, který dokázal soupeř využít, 2:5. Průběh třetí třetiny byl velmi rozvážný, bez šťávy a nadšení, proto ani na jedné straně nepřibývaly vyložené šance. Pro fanouška velmi nezáživný hokej z obou stran.

Poslední slovo v dnešním zápase měl náš tým v podobě Jaroslava Kokošky, který, s přispěním teče obránce soupeře, vstřelil první branku v HCFD- velká gratulace, čímž stanovil konečný výsledek na 2:6. Všem hráčům patří dík za tento zápas, ale znovu si musíme vzít ponaučení nikdy žádného soupeře nepodcenit.

Branky: Bažant, Kokoška, Salvét (2), Vít (2)

Asistence: Bažant (2), Biháry, Jan, Krňoul M., Vít (3)

Brána: Volenec

Obrana: Čechura – Žižka, Salvét – Kokoška