SAH – Fire Dragons 0:12 (0:2, 0:2, 0:8)

martin.krnoul/ Únor 19, 2018/ Nezařazené/ 0 comments

První sobotu v únoru byl naším soupeřem v 17. kole soutěže tým SAH. Tým SAH byl tím ze soupeřů, který se nachází ve spodní části tabulky, takže jsme se připravovali na zápas, kde budeme dobývat branku.

Hned v úvodu zápasu se to potvrdilo, když soupeř zavřel před brankový prostor a my neměli šanci se dostat do nějaké větší příležitosti. Všechny střely byly z dálky, což brankář bezchybně pochytal. Do půlky první třetiny jsme se dosti trápili, ale pak se štěstí přiklonilo na naši stranu díky Ondrovi Bažantovi, který vystřelil od modré čáry po přihrávce Martina Salvéta a soupeř si puk srazil do branky, 0:1.

I když Ondra Bažant otevřel skóre, v dalším průběhu první třetiny se náš tým dále trápil skoro až do poslední minuty, protože dvacet vteřin před koncem Jiří Žižka vyslal do úniku Martina Krňoula, který střelou mezi nohy zvýšil na 2:0. To bylo vše, co se v první třetině událo.

Druhá třetina, dá se říct, kopírovala tu první. Opět jsme soupeře tlačili, možná více, než v první třetině, ale stále to bylo velké dobývání soupeřovo branky. Naštěstí se nám povedlo skórovat. A to po velké tlaku naší třetí formace v čele s Petrem Štěpánkem, který dorazil puk do branky díky skvělé práci Michala Vacátka a Pavla Kolmana, 0:3.

V dalším průběhu sice náš tým na soupeře vytvářel významný nátlak, i tak jsme si museli dávat pozor na vzniklé protiútoky. Jednomu z nich skvěle zabránil Jan Loužecký v brance. V druhé třetině se prosadila i naše druhá formace, když Lukáš Jan vybojoval puk v rohu kluziště a křižnou přihrávkou vyzval ke skórování Ondru Biháryho, který se střelou zápěstím nemýlil, 0:4. Ondra Biháry se ještě jednou dostal do velké příležitosti, ale ze skoro stejné situace podruhé nedokázal vsítit.

Tak se výsledek po druhé třetině ustálil na 0:4.

Nástup do třetí třetiny byl famózní jako celá třetí třetina. Hned v úvodu oklamal Martin Krňoul zpoza brány brankáře a zvýšil na 0:5. Další branka padla zanedlouho po ose Martin Vít, Martin Krňoul a zakončující Ondra Bažant, 0:6. Po této brance, dá se říct, že soupeř rezignoval, a náš tým vsítil ještě dalších šest branek.

Brankovou smršť načal Jan Krňoul, který využil výborné práce Ondry Biháryho a zavěsil pod vyrážečku brankáře, 0:7. Neuběhly ani dvě minuty a vstřelili jsme další branku, jmenovitě Michal Vacátko, který dostal ve středním pásmu přihrávku od Martina Krňoula a střelou švihem od modré čáry překvapil brankáře, 0:8. Branky se dočkal i Martin Vít, který své sólo vyšperkoval střelou nad lapačku, 0:9. Do konce zápasu zbývalo ještě pět minut a my dokázali vstřelit ještě další tři branky. Nejprve v oslabení dovršil svůj hattrick Martin Krňoul, kdy v úniku forhendovou kličkou oklamal brankáře, 0:9. Poté se ještě prosadili naši dva hráči, Pavel Kolman z dorážky a poslední branku vstřelil Jaroslav Kokoška po přihrávce Martina Víta, 0:12.

Tento zápas byl velmi psychicky náročný a náš výkon nebyl vůbec optimální, ačkoliv jsme vyhráli takovýmto rozdílem. Hokej to byl hrozný a můžeme děkovat i Janu Loužeckému, že jsme neinkasovali. A ještě jsme v tomto zápasu přišli o dva zraněné hráče, přeju brzké uzdravení.

Střely: 17 – 32

Branky: Bažant (2), Biháry, Kokoška, Kolman, Krňoul J., Krňoul M. (3), Štěpánek, Vacátko, Vít

Asistence: Bažant, Biháry, Jan, Kolman (2), Krňoul M. (2), Salvét (3), Vacátko (2), Vít (3), Žižka (3)

Sestava:

Brána: Loužecký, (Pachl)

Obrana: Čechura – Žižka, Kokoška – Salvét

Útok: Krňoul M. – Vít – Bažant, Jan – Krňoul J. – Biháry, Kolman – Vacátko – Štěpánek

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*