HC Fire Dragons – AHC Gladiators 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

martin.krnoul/ Březen 18, 2018/ Nezařazené/ 0 comments

První březnovou sobotu nás čekal jeden z posledních zápasů sezony. A to proti nikým nepoznanému týmem AHC Gladiators. Soupeře jsme mohli soudit pouze podle výsledků a ty měl velmi dobré. Za sezonu zatím prohrál pouze dva zápasy. To náš tým zase byl natěšený na soutěžní zápas, protože jsme nehráli dlouhé tři týdny, díky odkladům a zrušeným zápasům.

Do zápasu jsme vstoupili s velmi oslabenou sestavou, ale s o to větší bojovností, což bylo znát hned v úvodu zápasu, kdy jsme mohli ihned skórovat, ale vytvořené šance nevyužil jak Jiří Žižka, tak ani Martin Vít. I když se náš tlak zvyšoval, musel být ve střehu i náš brankář, ale nemusel zatím řešit tak těžké situace jako brankář na druhé straně. Další obrovskou šanci neproměnil v branku Ondra Bažant, který si najel z druhé vlny a dostal hezkou přihrávku od Martina Krňoula, kterou nepřetavil ve vedení. Když jsme my v zakončení měli smůlu, tak soupeř měl v zakončení velké štěstí. Nahozením od modré čáry si tečoval do vlastní sítě Martin Vít a prohrávali jsme 0:1. Po této brance byl náš tým velmi otřesen, protože z velkého tlaku našeho týmu nic nebylo a soupeř z minima vytěžil maximum, což bylo vidět i z počtu střel v první třetině, kde jsme přestříleli soupeře 15:5.

Hned o začátku druhé třetiny bylo znát, že soupeř dosti zvýšil svoji aktivitu a vytvořil si několik zajímavým situací, které zneškodnil skvělý Jan Pachl. Po úvodním tlaku soupeře jsme se dostali také do hry my a to díky třem výborným šancím. Nejdříve Martin Krňoul nedokázal tečí přechytračit brankáře, poté měl obrovskou šanci z pozice obránce Michal Vacátko, který se dostal tváří v tvář brankáři po skvělé přihrávce spoluhráčů, ale také ztroskotal, a do třetice neuspěl po přihrávce Lukáše Jana ani Jan Krňoul. V první třetině jsme si nezasloužili dostat branku, ale v té druhé jsme pár chyb udělali, a jednu z nich soupeř využil. Po nahození od obránce skončil puk v horním růžku naší branky, 0:2. Tato branka jako kdyby nás opět nabudila a několika slibnými šancemi jsme ohrozili soupeřovo brankáře nebo spíše rozchytali k výbornému výkonu. Po druhé třetině byl stav 0:2.

Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit, ale byli jsme odhodlaný tento zápas otočit v náš prospěch, jak se nám už letos několikrát povedlo. Velkou šanci v úvodu měl Martin Vít, který dostal puk po kombinaci Martin Krňoul a Ondřej Bažant, ale nepovedlo se mu snížit. Možnost snížení měl také Lukáš Jan, ale šanci mu překazil obránce soupeře. Díky našemu navyšujícímu tlaku protihráči pomalu začali téct nervy a vyvrcholilo to potyčkou mezi hráčem soupeře a Jardou Kokoškou, který si napadnutí nenechal líbit. Oba dva dostali dvě minuty a my pokračovali ve snaze vyrovnat tento zápas. I když naši hráči bušili do soupeřovi obrany, tak se nám nedařilo snížit a tak necelé dvě minuty před koncem zápasu jsme se rozhodli odvolat brankáře. Dlouho jsme se nemohli dostat do útočného pásma a soupeř měl také obrovskou šanci rozhodnout do prázdné brány, ale puk projel kousek od naší prázdné branky. I když jsme zápas nevyrovnali, tak se nám povedlo aspoň snížit na rozdíl jedné branky a to půl vteřiny před koncem zápasu. Michal Vacátko vyslal Martina Krňoula, který se dostal do přečíslení dva na jednoho, zadovkou přihrál Jiřímu Žižkovi, který procedil puk do brány a brankář tedy přišel těsně před koncem o čisté konto. Tento zápas nikdo neočekával, že budeme těžkou překážkou pro tým AHC Gladiators, který si v letošní sezoně vede zatím skvěle, ale díky skvělému výkonu, myslím si nejlepšímu v letos, jsme málem dosáhli na body, štěstí však zůstalo na straně soupeře. Tomu blahopřejeme k vítězství! A děkuji všem hráčům, kteří nechali srdíčko na ledě a odvedli neskutečný výkon od brankáře po trenéra.

Střely:

Branky: Žižka

Asistence: Krňoul M., Vacátko

Sestava:

Brána: Pachl, Loužecký

Obrana: Čechura – Žižka, Vacátko – Kokoška

Útok: Krňoul M. – Vít – Bažant, Jan – Krňoul J – Bouček, Hyťha

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*