Nýřany – Fire Dragons 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

martin.krnoul/ Říjen 12, 2018/ Nezařazené/ 0 comments

Všichni už se těšili na začátek sezony, a ten přišel v sobotu 15. září proti velmi těžkému soupeři, Nýřanům. Nýřany před sezonou dost posílily, a to i naším bývalým hráčem Petrem Hanzlem.Bohužel, hned v prvním zápase sezony jsme měli co dělat, abychom dali dohromady lidi na zápas, ale povedlo se nám to a nakonec jsme nastoupili s jedenácti muži v poli a dvěma brankáři. Na první vhazování sezony se postavil Martin Vít a dokázal ho vyhrát. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, my jsme se snažili plnit taktiku a hrát na brejky a dá se říct, že se nám to dařilo. První šanci si vypracovali domácí v podobě našeho bývalého hráče Petra Hanzla, který střelou za modrou čárou rozezvučel břevno naší branky. Po chvilce přišla naše první příležitost, když hezkou kombinací mezi Martinem Vítem a Ondřejem Bažantem se dostal do tutové příležitosti Martin Krňoul, který však z mezikruží nezamířil přesně. Hra se stále přelévala z jedné strany na druhou, ale rozhodně více ze hry měli domácí. Našemu týmu se povedla skvělá brejková situace, když náš obránce vyhodil puk k mantinelu, kde připíchl puk do středu hřiště Martin Vít přímo na hůl Martina Krňoula, který se dostal do nájezdu a střelou mezi nohy otevřel skóre na 0:1.Překvapivý stav jsme drželi pouze necelé čtyři minuty, protože jsme byli hloupě vyloučeni a soupeř přesilovou hru po jedné minutě využil tvrdou ranou od modré čáry. Honza Pachl měl zakrytý výhled, takže se brankový stav vyrovnal, 1:1.

Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit jako do té první, ale to se nám vůbec nepovedlo. Dá se říct, že hned v jejím úvodu jsme inkasovali. A to po menší chybě našeho brankáře Jana Pachla, který nepokryl puk pod svojí rukavicí a soupeř jednoduše dostal puk do branky, 2:1. Uběhli asi dvě minuty a bylo ještě hůře, protože soupeř provedl krásnou kombinaci a rozvlnil sít potřetí, 3:1.Po úvodním náporu domácích ve druhé třetině jsme se potřebovali nějak oklepat a dostat se hlavně zpátky do zápasu. A to se nám povedlo, dokázali jsme si vytvořit několik šancí na snížení, ale nic nám tam nespadlo. Kontaktní branku se nám povedlo vstřelit až v polovině druhé třetiny po vyhození z obraného pásma, kde se k puku dostal Ondřej bažant, který se dostal do přečíslení dva na jednoho s Martinem Krňoulem a první jmenovaný nekompromisní střelou mezi nohy snížil na rozdíl jedné branky.V druhé třetině si náš tým vytvořil ještě další šance, největší byla asi v podání Martina Krňoula, který z pravého kruhu naznačil střelu, ale pokračoval k bráně a zcela sám před brankářem nedokázal dostat puk nad rameno brankáře. Soupeř také měl dost šancí, ale ani jeden z týmů ve druhé třetině už neskóroval.

Třetí třetina pro nás nezačala moc šťastně, stejně jako ta i předchozí. Jen třicet vteřin uběhlo a po obrovské chybě v naší obraně, kde zůstal úplně nepokrytý hráč před bránou, snadno dorazil puk do branky, 4:2.Po této náhlé brance jsme se oklepali docela rychle a druhá formace vrátila úder za obdrženou branku zásluhou Lukáše Jana, který tečoval puk od modré čáry za záda brankáře,4:3! Od této doby přiházely šance z obou stran. Chvíli zahrozil soupeř, chvíli náš tým.Třetí třetina byla z našeho pohledu velmi bojovná a touha otočit skóre byla téměř hmatatelná. Jak to ale obvykle bývá, kdo se moc snaží, tak to pro něj nedopadne dobře. Což i v tomto případě platilo. I přes několik šancí našeho týmu se nikdo nedokázal prosadit a proto přišel tvrdý trest. Obrovskou chybu udělala naše druhá formace, když se čtyři hráči vytáhli, dá se říct, skoro až za bránu soupeře a na modré čáře zůstal jeden hráč, který už nedokázal zabránit soupeři, aby svůj únik nedotáhl do konce, 5:3. Ze zápasu máme pozitivní dojmy, ale stále je na čem pracovat hlavně v obraném pásmu. Soupeři gratulujeme k vítězství a těšíme se na další střetnutí.

Střely: 45 – 23

Branky:Krňoul M., Bažant, Jan

Asistence: Hyťha, Musil (2), Vít

Sestava:

Brána: Pachl, (Loužecký)

Obrana: Čechura –Kolman, Musil – Kokoška

Útok: Krňoul M. – Vít – Bažant, Jan – Krňoul J. – Biháry, Hyťha

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*